تسهیلگر یادگیری مهارتهای نرم و توسعه فردی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
.

AR

EN

۷ دلیل برای اینکه همه به داشتن کوچ نیاز دارند!

آیا تا به حال احساس کرده‌اید که بدون داشتن هیچ جهتی در زندگی شناور مانده‌اید؟ آیا انگیزه‌ی شروع هیچ کاری را ندارید؟ اگر پاسخ شما بله است، پس شاید به یک کُوچ نیاز دارید.

انواع کُوچ‌ها

کُوچ ها انواع دارند که هر یک می‌توانند به شیوه‌های متنوعی به شما کمک کنند.

من خودم به تازگی تجربه‌ای از مشاوره‌ی کوچینگ کسب‌وکار داشتم که به من نشان داد کسب‌وکاری که در آن هستم بسیار ارزشمند است. کُوچ‌ها به کل تیم انگیزه و شور می‌دهند و ایده‌های تازه‌ای برای شکوفایی کسب‌وکارمان پیشنهاد می‌کنند.

۷ دلیل برای اینکه همه به داشتن کُوچ نیاز دارند

شناسایی:

اول، باید بدانید به چه چیزی نیاز دارید. وقتی درون یک موقعیت هستید، داشتن نگاهی واقع‌بینانه و از بیرون به آن موقعیت کار دشواری است. اما کُوچ‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا واقع‌بینانه ببینید کجا هستید و می‌خواهید به کجا برسید.

تمرکز:

کُوچ‌ها به شما کمک می‌کنند تا هدف‌تان را در ذهن نگه دارید و در مسیر درست پیش بروید. یعنی، آنچه را که می‌خواهید همواره جلوی چشم‌تان داشته باشید.

مسئولیت‌پذیری:

آیا تا به حال پیش آمده که ببینید هنگام انجام کاری حواس‌تان پرت شده؟ کُوچ‌ها به شما کمک می‌کنند تا همواره مسئولیت‌پذیر و پاسخگو بمانید و اطمینان میابند که در مسیر رسیدن به هدف قرار دارید و دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهید که ضروری است. خیلی خوب است که کسی را داشته باشید که در قبالش احساس پاسخگویی کنید.

تشویق:

کُوچ‌ها به شما روحیه می‌دهند و تشویق‌تان می‌کنند تا هرگز تسلیم نشوید. در واقع، مانند تیم پشتیبانی شخصی برای شما عمل می‌کنند.

راهنمایی:

زمانی که برای رسیدن به موفقیت تلاش می‌کنید، خیلی ساده و، بدون آنکه خودتان متوجه شوید، ممکن است در مسیر اشتباه قرار بگیرید. کُوچ‌ها شما را به مسیر درست کسب‌وکاری که در آن هستید راهنمایی می‌کنند.

تعیین نقشه‌ی راه:

گاهی اوقات، خودتان نمی‌توانید بفهمید که چگونه می‌توانید اوضاع را تغییر دهید. کُوچ‌ها نقشه‌ی همه‌ی کارهای لازم و زمان انجام‌شان را برای شما آماده می‌کنند.

پرکننده‌ی شکاف‌ها:

شاید عجیب به نظر برسد، اما کُوچ‌ها شکاف‌های موجود در ساختار اجتماعی و نیروی کار را شناسایی و به شما کمک می‌کنند با پُر کردن شکاف‌ها ساختاری محکم‌تر و قوی‌تر بسازید.

یک کُوچ دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد؟

یک کُوچ اجرایی چه کسی است؟ چنین فردی با کارمندان رده بالا، یا همان طور که نامش نشان می‌دهد، با مدیران اجرایی همکاری می‌کند. او همان کسی است که تأثیر می‌گذارد، راهنمایی می‌کند و مشاوره می‌دهد و تضمین می‌کند که مراجعش به اهداف تعیین‌شده دست پیدا می‌کند.

معمولاً خودِ مراجع مشخص می‌کند که چه هدفی دارد، می‌خواهد به چه چیزی دست پیدا کند و بازه‌ی زمانی دلخواهش برای رسیدن به هدف چقدر است. کُوچ‌های اجرایی اطمینان حاصل می‌کنند که مراجع‌شان به این اهداف دست پیدا خواهد کرد و کاری می‌کنند که نسبت به تلاش‌هایش پاسخگو باشد. کُوچ‌ها به  مراجع‌شان کمک می‌کنند تا اهداف نزدیک و موانع را ببیند تا دریابد برای آینده به چه چیزی نیاز دارد. کُوچ‌ها معمولاً مثل یک آینه‌اند! تنها کسی که می‌تواند در نمایاندن مشکلات و نواقص از همه بی‌رحم‌تر باشد.

آیا من به کُوچ نیاز دارم؟

به نظرم این سؤال بسیار مهمی است. من همیشه داشتنِ یک کُوچ را پیشنهاد می‌کنم. کسی که به شما کمک می‌کند تا همواره در مسیر دستیابی به اهداف‌تان باشید. کسی که به شما کمک می‌کند تا به این اهداف دست پیدا کنید. مزایای برخورداری از یک کُوچ آنقدر زیاد است که برای همراهی یکی از آنها هیچ تردیدی وجود ندارد. نکته‌ای که باید به خاطر داشته باشید این است که یک کُوچ شما را راهنمایی می‌کند تا با اراده‌ای محکم به اهداف‌تان برسید، تصمیماتی بگیرید که به نفع همه‌ی افراد ذی‌نفع است و به شما کمک می‌کند تا به آنچه می‌خواهید دست پیدا کنید.

https://alifeoflovely.com/7-reasons-why-everyone-needs-a-coach/

ترجمه : حسین گایینی

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *