تسهیلگر یادگیری مهارتهای نرم و توسعه فردی

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
.

AR

EN

۶ نکته برای تسلط بر هنر گفتگو

هنر گفتگو مهارتی ضروری در تقریبا تمامی جنبه‌های زندگی است. گفتگوها شما را به افراد معرفی می‌کند، افراد مهمی که می‌توانند منتورها، کارفرمایان، کارمندان، شرکای زندگی یا دوستان شما باشند. بدون وجود گفتگو به عنوان بنیانی برای این رابطه‌ها، راه دشواری برای ساختن یک حلقه اجتماعی، شروع یک فعالیت تجاری یا پیشرفت در حرفه‌ی شغلی‌تان خواهید داشت.
وقتی که گفتگویی شروع می‌شود، نباید مشکل چندانی برای تداومش داشته باشید – اما برای بیشتر ما، شروع کردن گفتگو دشوارترین قسمت آن است. بر این «نکات گفتگو» مسلط شوید تا گفتگو را شروع کنید و ادامه‌اش دهید:
۱. با تعریف و تمجید شروع کنید.
تعریف و تمجید بهترین راه ممکن برای آغاز یک گفتگوست. نه تنها جمله‌ی آغازگری عالی و دری احتمالی به شروع بحث فراهم می‌کند، هم‌چنین باعث می‌شود که افراد احساس خوبی در مورد خودشان داشته باشند. شروع کردن گفتگو با یک اشاره‌ی مثبت، برای تداوم گفتگو ضروری است.
فقط به یاد داشته باشید، هر چه تعریف و تمجیدتان مشخص‌تر باشد، بهتر است – به عنوان مثال، اظهار نظر راجع به این که شخصی خوش تیپ است به اندازه گفتن چیزی شبیه به این که «کفش هایت قشنگ هستند» راضی کننده یا دلنشین نیست. موجز، صادقانه و مشخص است – و حالا شما باب گفتگو را باز کرده اید چون طرف مقابلتان چیزی دارد تا درباره اش صحبت کند.
۲. از گپ زدن استقبال کنید.
گپ زدن برای بعضی از افراد تابو است، و با این که راضی کننده ترین نوع گفتگو نیست، هم کاربردی و هم لازم است. گپ زدن آن چیزی است که راه را برای گفتگوی عمیق‌تر باز می‌کند، هم چنان که یک ماشین می‌بایست به تدریج تا یک سرعت مشخص شتاب بگیرد نه این که فورا به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.
موضوعات گپ زدن را می‌توان راحت پیش کشید – می توانید راجع به رویدادی که در آن شرکت دارید صحبت کنید، راجع به یک غذا یا نوشیدنی نظر بدهید، به چیزی راجع به محل رویداد اشاره کنید یا اگر مستاصلید، می‌توانید راجع به آب و هوا صحبت کنید. تمام این‌ها تجربیات مشترکی هستند که همه می‌توانند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند، بنابراین می‌تواند به کار هر فردی بیاید.
۳. زیاد سوال بپرسید.
اگر می‌خواهید از گپ زدن به گفتگوی واقعی برسید، باید دنبال هر فرصتی بگردید که به شما امکان می‌دهد موضوع را عوض کنید. سعی نکنید ناگهانی دنده را عوض و در مورد موضوعی عمیق یا مهم صحبت کنید؛ به جای آن، صبورانه منتظر فرصت بمانید تا خودش را نشان دهد.
سوال‌ها ماده‌های روان کننده‌ی گفتگو هستند. هر چه می‌توانید به گفتگو توجه کنید و از سوالات بهره بگیرید تا آن را پیش ببرید. باید در تمامی گفتگو به دنبال فرصت‌های «بیشتر برایم بگو» بگردید. سوالات احتمالی را در پس ذهنتان داشته باشید. تا می‌توانید در سوالاتتان مشخص و کنجکاو باشید.
۴. خوش رفتار باشید.
این باید بدیهی باشد، اما نادیده‌اش نگیرید. میزان دوستانه برخورد کردن شما می‌تواند شنوا بودن دیگر طرف درگیر را زیاد یا کم کند. با یک لبخند بزرگ و زبان بدن پذیرا پا به گفتگو بگذارید، و تا آن جا که می توانید در عمده زمان گفتگو خودتان را با لبخندی مودبانه پذیرا و شنوا نگه دارید.
سعی کنید دست به سینه نباشید، حواس پرت به نظر نیایید یا نگذارید چشمانتان بگردد. هر زمان که می توانید تماس چشمی را حفظ و تمام تلاشتان را بکنید تا نشان دهید به آن چه آن‌ها برای گفتن دارند صادقانه علاقه‌مندید.
۵. بگذارید فرد دیگر صحبت را پیش ببرد.
این یک نکته عمده دیگر است. اگر وارد گفتگو شوید و بلافاصله شروع کنید به این که با روایت‌ها، اظهار‌ نظرها و توضیحات خودتان مسلط شوید، ممکن است فرد دیگر فوراً بی‌علاقه شود. در عوض تا جایی که ممکن است سعی کنید بر آن‌ها تمرکز کنید.
بهره بردن از پرسش‌های گاه به گاه راهبرد خوبی برای رسیدن به این هدف است. اگر می‌بینید گفتگو از این شاخه به آن شاخه می‌پرد یا خیلی ساده شخص درست به سوالات جواب نمی‌دهد، راحت باشید و خودتان وارد شوید. یک داستان جذب کننده یا یک روایت شخصی را بازگو کنید – شاید این دقیقاً همان چیزی باشد که گفتگو برای تداوم به آن نیاز دارد.
۶. ساده نگه‌اش دارید.
سعی کنید گفتگو را تا جای ممکن ساده و دوستانه نگه دارید. اگر فورا شروع به شکایت از شغلتان یا صحبت درباره مشکلات زندگی‌تان بکنید، مردم تمایل خواهند داشت از شما دوری کنند. اگر جوک یا داستان جالبی تعریف کنید، احتمال بیشتری دارد که بمانند.
مردم تمایل دارند به سوی دیگرانی که رفتار مثبتی دارند جذب شوند، پس موضوعات گفتگوهایتان را مثبت نگه دارید. اگر در این زمینه مشکل دارید، سعی کنید تعدادی جوک یا داستان خوب را حفظ کنید تا وقتی افراد جدیدی می‌بینید از آن‌ها استفاده کنید.
این نکات با دیدی عملی نوشته شده‌اند، در نتیجه می‌توان آن‌ها را در هر محیطی به کار برد، از یک رویداد شبکه‌سازی تخصصی گرفته تا یک بار یا رستوران. کلید این جاست که از باورها و تردیدهای از پیش شکل گرفته عبور کنید و از واقعیت گپ زدن را بپذیرید. با اندکی تمرین و اعتقاد به نفس بیشتر، نباید مشکلی در آغاز کردن گفتگو با هر کسی و در هر جا داشته باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *